Futbollisti i njohur pre e grabitjes, iu vodhën gjësende në vlerë të 300 mijë eurove

By

L’Équipe raportoi këtë mëngjes se mesfushori i Nice, Mario Lemina ka qenë viktimë e një vjedhje shtëpie të dielën në mbrëmje, gjatë së cilës personat e pranishëm u kërcënuan dhe u morën 300,000 euro mallra luksoze.

Tre persona të maskuar thuhet se kanë hyrë në shtëpinë e 28-vjeçarit në orën 21:30 sipas kohës lokale dhe kanë lidhur tre gra që ishin në shtëpi, ndërsa vetë lojtari ishte në detyrë ndërkombëtare me Gabon.

Rreth 300,000 € në stoli, rroba dhe produkte lëkure vlerësohet të jenë marrë. Thuhet se një person ka arritur të ikë nga vendi i ngjarjes dhe të thërrasë policinë, e cila mundi të mbërrijë vetëm pasi grabitësit të ishin larguar tashmë.

Artikuj të ngjashëm