Trendi i fundit i manikyreve: dizajnet minimalistike

By

Trendi i kësaj sezone do të jenë modelet delikate dhe të thjeshta që ende i japin thonjve tuaj një faktor që të dalloheni nga turma.

Mendoni për manikyrin si ekuivalentin e unazave ose një gjerdan ari të ndritshëm: ashtë një azhurnim i vogël që bën një ndikim të madh.

Disa nga thonjtë minimale, si ylberi, blloku i ngjyrave ose thonjtë gradientë janë shumë të lehta për tu realizuar.

Pavarësisht nëse planifikoni të bëni vetë ose sjellni një screnshoot nga ekrani në sallon, këto ide menjëherë do të përmirësojnë pamjen tuaj pa u munduar fare.

green gradient nails

Reverse French manicure

dotted manicure

red nails with purple and green

Nude mani with electric yellow dots

Woman with white nails and a black stripe

pearl nails

Pearl Nails

Burimi: Glamour.com

Artikuj të ngjashëm