Fqinjët nënshkruajnë peticion për ta larguar Nicki Minaj nga apartamenti i saj

By

Sigurisht, të gjithë kemi pasur dramë me fqinjët, por shumica e fqinjëve tanë ndoshta nuk do të bënin peticion për të na përjashtuar.

Kjo është situata e pakëndshme që Nicki Minaj dhe bashkëshorti i saj, Kenneth Petty, po përjetojnë aktualisht në lagjen e tyre Hidden Hills. Më shumë se 800 njerëz kanë nënshkruar një peticion duke u kërkuar atyre të zhvendosen për shkak të statusit të Petty si një dhunues i regjistruar seksual.

Megjithëse peticioni u krijua në dhjetor, menjëherë pasi Minaj dhe Petty blenë shtëpinë e tyre prej 19.5 milionë dollarësh, më shumë se 500 njerëz e nënshkruan atë këtë javë, me gjasë të nxitur nga Petty që kohët e fundit përditësoi informacionin e tij në faqen e internetit të Megan’s Law, raporton TMZ.

Beverly Bardan, banorja e Hidden Hills që krijoi peticionin, shkroi në peticion se Petty që jeton në lagje do të ulte vlerat e shtëpisë sepse ai është një shkelës i regjistruar i seksit, i cili, beson ajo, ka një “gjasë të lartë për të përsëritur”.

Ajo shtoi se lëvizja e “çiftit të Petty” “do të bënte që fëmijët dhe gratë të ishin një objektiv”. (Të tjerë të famshëm në Hidden Hills përfshijnë Kim Kardashian, Kris Jenner dhe Jada dhe Will Smith.) /Prive.al

Artikuj të ngjashëm