Fotografi e rrallë e bilbilit të muzikës dhe ish-presidentit Rugova

By

Ajo është një artiste e kompletuar e skenës muzikorë shqiptare, njihet si ‘Bilbili i Kosovës’.

Fjala është për mbretëreshen e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha. Ndër vite ka sjellur këngë të sukseseshme .

Këngët e saj do të mbeten të pavdekshme,  ndër vite ka qenë shembull i artistëve të tjerë dhe vazhdon të mbetet e tillë.

Prive.al ka siguruar një fotografi të rrallë të artistes Pagarusha, në këtë fotografi shihet së bashku më ish-presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ajo tani ka 83 vite dhe është këngëtarja më e dëgjuar në Trojet shqiptare./Prive.al

prive

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm