Fobinë që paska Greta Koçi thuajse e kemi të gjithë!

By

Mausofobia është njëra nga fobitë më të zakonshme në botë.

Jo pak njerëz kanë frikë nga miu dhe s’e durojnë dot as idenë që ai mund të jetë prezent në ndonjë ambient ku mund të ketë potencialisht minj.

Një fobi të tillë e ka edhe këngëtarja Greta Koci, e cila këtë e ka rrëfyer në Instagramin e saj, përmes një seksioni të ri pyetje përgjigjesh që ky rrjet social sapo ka lansuar.

Njerëzit zakonisht thonë se nuk frikësohen nga miu meqë është një krijesë e padëmshme dhe tejet e vogël, por se prezenca e tij i irriton. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm