FITUESI I X FACTOR 3 MË NË FUND ME KLIP!

By

Jemi mësuar që fituesit e spektakleve për talentë të mos i shohim në diskografinë shqiptare por kjo histori nuk vlen për X Factor Albania.

Fituesja e edicionit të parë Sheila Haxhiraj vazhdon të jetë prezentë në treg duke sjell edhe bashkëpunime me artistë të ndryshëm përfshirë Etnon.

Arilena u ngjit shumë shpejt me ‘Aeroplan’ duke sjellë një frymë të re tregut shqiptar.

E ndërsa mashkulli i vetëm që fitoi Ergi Dini gjatë 1 viti punoi për të publikuar tashmë projektin debutues.

Traileri i këngës tashmë ka dal në YouTube dhe kuptojmë që titullohet ‘Morphine’.

Muaj më parë u diskutua se projekti i parë do ishte në duet me Tunën (mentore e Ergit në X Factor) por që ky lajm u demantua menjëherë ./Prive.al

https://www.youtube.com/watch?v=rkJ6esm3zWg&feature=youtu.be

Artikuj të ngjashëm