Filmi “Martesa” sonte premierë në kinema!

By

Filmi kosovar “Martesa” me regji të Blerta Zeqirit, do ta ketë këtë të mërkurë premierën në kinemanë Cineplexx.

Ky film që në fokus ka dashurinë e dy personave të seksit të njëjtë, ka marrë dy çmime në festivalin e filmit në Tallin të Estonisë, do të shfaqet edhe për Kosovarët.

Premiera e filmit është sonte, ndërsa për publikun në kinema shfaqja fillon me 1 Shkurt, në Cineplexx dhe në Dokukino në Prizren. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm