Filmi i famshëm ndalohet në dy shtete!

By

Libani thuhet se ka ndaluar filmin “Death on Nile”, si dhe Kuvajti, për shkak të lidhjeve të yllit izraelit Gal Gadot me Forcat e Mbrojtjes izraelite.

Libani nuk do të shfaqë adaptimin e Kenneth Branagh të romanit misterioz të vrasjes së Agatha Christie, raportoi Deadline të enjten.

Më herët gjatë javës, Agence France-Presse konfirmoi raportet lokale se Kuvajti e kishte ndaluar filmin pas protestave të mediave sociale për Gadot.

Gadot shërbeu për dy vjet të detyrueshëm në IDF dhe është bërë një objektiv i kritikave në botën arabe për mbështetjen e saj publike për IDF dhe përplasjen e grupit militant palestinez Hamas gjatë luftës së Gazës në 2014. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm