Festivali i 58-të në RTSH, Elvana Gjata dhe Arilena Ara “përplasen” për Eurovizionin?

By

Dalin emrat e këngëtarëve që kane konkurruar dhe janë pranuar në Festivalin e 58-të të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar.

Aktiviteti më i rëndësishëm i RTSH-së këtë herë do të ketë për regjizore Vera Grabockën e drejtuese Alketa Vejsiun, por nuk kanë nxjerrë akoma të dhëna të plota për mënyrën sesi do të organizohet eventi kryesor prej miliona lekësh në ekranin shtetëror të shqiptarëve, raporton newsbomb.al.

Vera Grabocka rikthehet si regjizore e festivalit të 58-të të këngës në RTSH pas 25 vitesh. Kontakti i fundit si regjizore e këtij eventi të rëndësishëm ka qenë në vitin 1994, ku ajo dhe Mishel Kociu kanë qenë bashkëregjizorë të këtij festivali.

Që këtu do të dali edhe fituesi i Eurovizionit dhe duket se gara nuk do të ketë surpriza po të shohim emrat që kanë dorëzuar materialet apo janë vendosur për të konkurruar në festival.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Wendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

Këta janë 25 konkurrentët që do të jenë pjesmarrës të festivalit të 57-të të Kënges në RTSH. Dhe duket se nuk ka shumë surpriza përsa kohë dyshja që do të tentojë të shkojë në Eurovizion do ndahet mes Elvana Gjatës dhe Arilena Arës.

Artikuj të ngjashëm