Ferrari i ndalon familjes Kardashian të blejnë makinat e tyre luksoze

By

Ferrarit nuk i intereson nëse keni para të mjaftueshme për të blerë një ose disa nga makinat e tyre.

Prodhuesi italian i makinave ka një listë të zezë të të famshmëve të ndaluar të blejnë një makinë, dhe Kardashians janë pjesë e kësaj liste.

Sipas kompanisë italiane të makinave luksoze, ata rezervojnë të drejtën e pranimit për të gjithë personazhet e famshëm.

Yjet si Justin Bieber, Floyd Mayweather dhe të famshëm si e gjithë familja Kardashian nuk do të kenë kurrë një Ferrari.

Sipas Ferrarit, nuk ka asnjë listë të zezë që ndalon njerëzit të blejnë makinat e tyre.

Megjithatë, prodhuesi italian i makinave rezervon mundësinë për të zgjedhur me kujdes se kush ka akses në njësitë e tij më ekskluzive.

Është më shumë një realitet sesa një mit. Dhe ne kemi një shembull të saj.

Ferrari urren kur një klient kërkon makinë dhe më pas tutron njësinë e saj.

Justin Bieber tregoi se nuk donte të respektonte një nga dëshirat e Ferrarit: që pronarët të modifikojnë sipas dëshirës pamjen e makinave të tyre.

Bieber jo vetëm që ndryshoi ngjyrën e makinës së tij, por më pas e nxori në ankand.

Pas këtij veprimi të fundit , Ferrari vuri veton për çdo blerje të ardhshme për Justin Bieber.

Justin Bieber ka një pasion për makinat dhe shpejtësinë. Megjithatë, atij do t’i duhet ta drejtojë adrenalinën e tij drejt një marke tjetër makinash luksoze.

 

Artikuj të ngjashëm