Fashion CV: Besa Kokëdhima

By

Në fillime u shfaq e ndrojtur si në skenë ashtu edhe në muzikë. Paraqitjet e këngëtares Besa Kokëdhima ishin shumë të thjeshta.

Mirëpo, me kalimin e viteve filloi të ndryshoj imazh skenik.

Pjesëmarrja e saj në festivale janë ‘pikë e dobët’ për Besën e cila përpos këngëve me tema dhe tituj interesant edhe veshjeve i jep ngjyrën e duhur.

Në çdo videoklip duket ndryshe, me shumë stil dhe me shumë investim.

Së fundmi Besa ka filluar të shfaqet edhe më provokuese që ka pasur efekt medial të menjëhershëm.

Besa ka ditur të ndaj mirë edhe muzikën me veshjen pasi prodhon muzikë për Shqipërinë dhe Rumaninë dhe pjesa skenike e saj ndryshon në të dyja vendet./Prive.al

[tribulant_slideshow gallery_id=”27″]

Artikuj të ngjashëm