Fansat akuzojnë Taylor Swift se kopjoi Beyonce sërish

By

Projekti i ri i Taylor Swift “You Need to Calm Down” morri shumë vëmendje kur u publikua.

Kjo vëmendje erdhi për shume arsye, së pari vezët e pashkëve që nuk po e kupton askush se çfarë kuptimi kanë dhe se klipi për brenda ka shumë stereotipe.

Së dyti, fansat po akuzojnë atë se klipi i saj i ri – kopjim i drejtë përdrejtë i klipit të Beyonce “Party”.

Kjo nuk është hera e parë që fansat e Beyonce po akuzojnë Taylor për kopjim. Rrjetet sociale u çmendën gjatë performancës së Taylor në Billboard Music Awards, duke thënë se muzika ngjasonte pak me atë të Beyonce në perfomancën e saj ikonike në Coachella.

Por që më mirë ta gjykoni vetë, ndiqni klipet e këngëtareve më poshtë:

 

 

Artikuj të ngjashëm