Fansa të “Joker” ky është lajmi që po prisnit!

By

Regjisori Todd Phillips po sjell kllounin – përsëri.

Phillips me sa duket konfirmoi një vazhdim të filmit të tij “Joker” të vitit 2019 të martën, duke postuar një seri imazhesh në Instagram, duke përfshirë një kopertinë të kuqe të skenarit me titullin “Joker: Folie à Deux”, si dhe një foto të ekskluzivitetit fitues të Oskarit.

Aty shihet Joaquin Phoenix duke pirë duhan ndërsa lexonte skenarin. Kopertina e skenarit liston shkrimtarët si Phillips dhe Scott Silver, të cilët të dy shkruan pjesën e parë.

Llogaria zyrtare e Warner Bros në Twitter gjithashtu ndau shënimin e Phillips.

Ndërsa asnjë detaj i komplotit të vazhdimit nuk u zbulua nga Phillips, nëntitulli në frëngjisht i filmit në përgjithësi përkthehet si “çmenduri për dy” dhe mund të nënkuptojë një mashtrim të përbashkët midis dy njerëzve. Disa media kanë sugjeruar që kjo mund të sjellë një paraqitje nga partnerja e Joker-it, Harley Quinn, një personazh i luajtur më parë nga Margot Robbie – përballë versionit të Xhokerit të Jared Leto – në “Suicide Squad” të 2016-ës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm