Era Istrefi: Ju lutem mos i keqpërdorni ndihmat…

By

Së fundmi po raportohet se shumë ndihma të dërguara nga Kosova për në Shqipëri pas tërmetit të tmerrshëm, po keqpërdoren nga disa persona.

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Era Istrefi ka bërë thirrje të mos keqpërdoren përmes një postimi në Instagram.

“Ju lutem mos i keqpërdorni ndihmat, rrini të ndershëm”, ka shkruar ajo mbi një fotografi të saj në të cilën shkruan “Lutuni për Shqipërinë”.

Kujtojmë se tërmeti në Shqipëri mori jetën e 40 personave dhe plagosi mbi 650 të tjerë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm