Era Istrefi e nominuar në një tjetër kategori: Fitorja në duart tona!

By

Era Istrefi nuk di të ndalet, sukseset e saj po rrjedhin si ‘vaji’.

Tanimë ajo është konkurente edhe për një çmim tjetër në EBBA Awards. Istrefi në këtë garë është e nominuar edhe për çmimin e publikut.

Publiku ka mundësinë të votoi për të preferuarin deri më datën 23 dhjetor.

Presim që shqiptarë të shumtë të tregojnë përkrahjen që asnjëherë nuk ka munguar kundrejt artistëve shqiptarë, në këtë rast edhe për Eren.

Fitorja e Istrefit sigurisht që do të ishte një hap i madh edhe për Shqipërinë, promovimin e saj edhe për gjenerata të shumta.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet në 11 janar 2017 në Groningen, si pjesë e Eurosonic Noorderslagfestival.

Vlen të përmendim faktin se Era është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards 2017, çmim ky i kumtuar edhe në Top Albania Radio.

Çdo vit 10 artistë europianë marrin çmimin EBBA për të njohur suksesin e tyre në vende të tjera, përveç vendit të tyre. Suksesi përfshin transmetimet, shitjet, performancat live në Europë dhe pozicionin në European Border Breakers Charts.

Më poshtë keni linkun për të votuar në të cilën paraqiten tre rubrika ku dheduhet të përzgjedhni poashtu tre artistë. /Indeksonline/

https://www.europeanborderbreakersawards.eu/en/vote/process/form/

 

Artikuj të ngjashëm