Enrique Iglesias humb familjarin si pasojë e koronavirusit

By

Ndërsa Spanja ndjek Italinë me shpërthimin e COVID-19, me gati 2,000 vdekje të raportuara deri më tani, këngëtari spanjoll Enrique Iglesias mori lajmin e trishtuar se babai i motrës së tij, Tamara Falco, ka vdekur nga sëmundja.

Carlos Falcó, ishte martuar me nënën e Enrique Isabel Preysler nga viti 1980 deri në vitin 1985 pasi ajo ishte ndarë nga babai i Enrique Julio Iglesias.

Enrique Iglesias, Tamara Falco

Megjithëse Tamara dhe vëllai i saj i madh jetojnë në kontinente të ndryshme, lidhja e ka mbetur shumë e afërt, megjithëse me një ndalim të gjerë udhëtimi, ata nuk ka gjasa të shohin njëri-tjetrin personalisht për një kohë.

Tamara Falco & father

Vetë Tamara hyri në llogarinë  e saj në Instagram për Ditën e Babait në Spanjë – e cila festohet më 19 Mars – Dita e Shën Joseph – për t’i uruar babait të saj një ditë të lumtur vetëm disa orë para se të vdiste. Duke shkruar: “Babi, nuk e ke Instagram, por ti gjithnjë e zbulon se cfarë kam postuar, kështu që dua që ti të dish që të dua dhe se je babai më i mirë për të cilin mund të kisha shpresuar ndonjëherë.”

Burimi: US Hola

Artikuj të ngjashëm