Enca rrëfeu mëkatin: Kënga “Dua” ka histori personale! (VIDEO)

By

Upssss! Ndoshta kënga e Enca Haxhiut ishte rasti i vetëm ku mediat nuk e lidhën me jetën e saj personale siç bëhet zakonisht me artistët e muzikës, sepse teksti ishte eksplicit dhe goxha provokativ.

Por ajo këngë që flet për një burrë të martuar të përfshirë në një trekëndësh ‘dashurie’, ka edhe ca nuanca nga personalja e Encës.

Këngëtarja këtë javë në një Intervistë speciale për Prive, rrëfeu edhe mëkatet e veta dhe po ashtu gjenezën e idesë për këtë këngë, që zgjoi jo pak reagime pasi që përveç tekstit që flet për një realitet aktual në lidhjet romantike shqiptare, edhe klipin e ka me skena eksplicite.

Se çfarë thotë Enca për përvojën personale që e bëri të shkruajë atë tekst, dëgjojeni të plotë në intervistë!

Artikuj të ngjashëm