Emri i tij në pasarelat e modës së New York – Valdrin Sahiti prezanton botës koleksionin e fustaneve të nusërisë

By

Ka kohë që emri i tij ka depërtuar përtej kufijve shqiptarë dhe nuk janë vetëm vajzat shqiptare ato që vishen me fustanet e tij.

Valdrin Sahiti e ka dëshmuar veten duke u shndërruar dalë ngadalë në një brend botëror, ndërsa suksesi i tij i fundit është prezantimi i koleksionit të tij të fundit në javën e modës në New York.

Bëhet fjalë për Javën e Modës në New York për koleksionet e fustaneve të nusërisë, ku Sahiti ka marrë shumë vëmendje.

Kreacionet e tij të veçanta, janë prezantuar në këtë ngjarje të madhe në industrinë e modës, për të mos thënë kryesoren. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm