Emrat më të famshëm – Ashanti, Bebe Rexha dhe Alessandra Ambrosio vishen nga dizajnerja kosovare

By

Fustanet e krijuara në Prizren nga kreatorja Lena Berisha, po vishen në evente ndërkombëtare nga emra suhmë të famshëm të industrisë së muzikës dhe modës.

Fillimisht, jo një herë por disa herë këngëtarja e famshme Ashanti, është fofografuar me fustanet e Berishës, ndërsa Ashanti edhe i ka komentuar veshjet e saja përmes komenteve në Instagram.

View this post on Instagram

Ashanti @ashanti stuns in Lena Berisha Ready-to-wear black velvet dress at Mtv +1 The Vote ‘Election Afterparty’ @lena_berisha

A post shared by L e n a B e r i s h a (@lena_berisha) on

View this post on Instagram

Ashanti in Lena Berisha F/W 18 @ashanti

A post shared by L e n a B e r i s h a (@lena_berisha) on

Një tjetër emër i famshëm që u prezantua në një gala mbrëmje me fustanin e Lena Berishës, është këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha.

Fustani është fantastik dhe duket sikur është punuar enkas për Bebe Rexhen sepse edhe është stili i saj, dhe përkon totalisht me format e trupit të këngëtares.

E së fundmi, Lena ka ndarë me ndjekësit e miqtë e saj në Facebook një fotografi të një emri tejet të njohur nga bota e modës.

Bëhet fjalë për modelen e famshme Alessandra Ambrosio, një engjëll i kompanisë së famshme Victoria’s Secret, e cila është fotografuar me fustanin e punuar nga Lena Berisha.

Artikuj të ngjashëm