Emina Çunmulajt nuk iu lejua të votojë në zgjedhjet e Tuzit

By

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ka thënë se nuk ka mundur të votojë në zgjedhjet që janë duke u mbajtur në Tuz.

Çunmulaj tha për klankosova.tv se nuk e di arsyen se pse nuk ka mundur të votojë.

“Jo mua nuk më kanë lejuar hiç të votoj, nuk më kanë shkruar hiç…nuk e di arsyen pse sepse kam pasaport dhe kartë identiteti të Malit të Zi…”.

“Por mundem të paramendojë se ndoshta është për shkak se nuk po dojnë të më lejojnë sepse jam shumë me zë për vendin dhe popullin tim”, tha ajo.

Artikuj të ngjashëm