Elvana e Julka kujtojnë Nënën Terezë (foto)

By

Një piktor grek ka bërë figurën e Nënës Terezë në pikturë e vepra e tij ka filluar të shpërndahet në rrjete sociale.

Të njëjtën gjë kanë bërë sot edhe këngëtaret Julka Gramo dhe Elvana Gjata.

Imazhin e realizuar nga artisti grek e kanë postuar në instagram duke bashkangjitur edhe thënie të Nënës Terezës.

Elvana ka publikuar: “Nëse s’mund të bëjmë gjëra të mëdha,mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe”.

Ndërsa Julka ka zgjedhur dy thënie të ikonës së humanitetit në botë: “Mos prit për liderët; bëje vetë nga njeriu tek njeriu” dhe “Shpërndaj dashuri gjithandej që shkon. Mos e lë askënd të të afrohet pa të lënë dashuri”./Prive.al

Nese smund te bejme gjera te medha,mund te bejme gjera te vogla me dashuri te madhe! #motherteresa

A photo posted by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Artikuj të ngjashëm