Elon Musk në lidhje me gruan e bashkëthemeluesit të Google? Ja çka thotë ai

By

Shefi i Tesla-s, Elon Musk, ka mohuar të ketë një lidhje me Nicole Shanahan, gruan e bashkëthemeluesit të Google, Sergey Brin.

Komentet e Musk erdhën pasi Wall Street Journal raportoi se miqësia e tij me Brin kishte përfunduar për shkak të lidhjes së supozuar.

Duke iu përgjigjur një lidhjeje në tregimin e postuar në Twitter, Musk iu referua raportit si “bs total”.

Musk vazhdoi duke thënë se ai është ende mik me z. Brin dhe se ata ishin “në një festë së bashku mbrëmë!”

Duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje, Wall Street Journal tha se Musk ishte i angazhuar në një lidhje të shkurtër në fund të vitit të kaluar me zonjën Shanahan.

Kjo e shtyu zotin Brin të paraqiste kërkesë për divorc në fillim të këtij viti dhe i dha fund miqësisë së gjatë midis dy miliarderëve të profilit të lartë të teknologjisë, tha gjithashtu gazeta.

Por Musk shkroi në Twitter: “Unë e kam parë Nicole vetëm dy herë në tre vjet, të dyja herë me shumë njerëz të tjerë përreth. Asgjë romantike”.

 

Në kohën e lidhjes së supozuar në dhjetor, Brin dhe gruaja e tij ishin të ndarë, por ende jetonin së bashku, tha Wall Street Journal, duke cituar një person të afërt të zonjës Shanahan.

Në një postim të veçantë në Twitter, Musk tha se “WSJ [Wall Street Journal] ka bërë kaq shumë goditje mbi mua dhe Tesla-n sa kam humbur numërimin”.

Edhe pse ata kanë një marrëveshje paramartesore, z. Brin dhe zonja Shanahan aktualisht janë duke negociuar një zgjidhje divorci, e cila mund të jetë deri në 1 miliardë dollarë (830 milion £), tha gazeta.

Zonja Shanahan është një avokate me bazë në Kaliforni dhe themeluese e kompanisë ligjore të teknologjisë ClearAccessIP dhe Fondacionit Bia-Echo, sipas profilit të saj në LinkedIn.

Artikuj të ngjashëm