Eliza Dushku uron muajin e krenarisë (Foto – Video)

By

Aktorja shqiptare me famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar që përkrah komunitetin LGBT.

Para pak minutash në llogarinë e saj në instagram ka publikuar një fotografi me ngjyrat e këtij komuniteti dhe ka shkruar: “Urime muaji i krenarisë”.

Ky muaj në Amerikë shënohet si muaji i komunitetit LGBT teksa dita botërore kundër homofobisë ka qenë 17 maji e Prive ka bërë një përmbledhje për raportin e yjeve shqiptare ndaj LGBT./Prive.al

Artikuj të ngjashëm