Elegante dhe e kuruar tash, por si dukej e famshmja Vera Grabocka si maturante?

By

Emri i saj, radhitet në mesin e grave më të suksesshme shqiptare dhe njëri ndër emrat më të njohur të televizionit.

Disa nga formatet më të suksesshme televizive si “Dance ëith me”, “X Factor”, “Your face sounds familiar”, e “Në kurthin e Piter Pan”, mbajnë vulën e saj.

Tani një grua e bukur, elegante dhe e kuruar, por dikur një vajzë e re që pozonte në panonë e gjimnazit si maturante.

Portali shqiptar “Tiranapost.al” ka publikuar një foto të rrallë të maturës së vitit 1968. Në foto shfaqet edhe producentja, vajza me flokët me balluke dhe trikon e bardhë, mes maturantëve të tjerë. “Tiranapost.al”, shkruan se foto është realizuar 50 vite më parë kur Vera ishte vetëm 18 vjeç dhe ndiqte mësimet në shkollën Petro Nini Luarasi në Tiranë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm