Ekipi kryesor i ‘Shok’ kthehet sot në Kosovë

By

Pas përfundimit të ceremonisë së ndarjeve të çmimeve Oscar, një pjesë e kastit të ‘Shok’ u rikthyen në Prishtinë brenda pak ditësh.

Mirëpo skenaristi dhe regjisori Jamie Donoughue, producenti dhe Aktori Eshref Durmishi dhe Harvey Ascott vazhduan qëndrimin e tyre për gjashtë javë të plota ku promovuan filmin dhe shtetin e Kosovës përtej oqeanit.

Treshja sot mbërrin në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës  në ora 13:50 ku është paraparë një konferencë shtypi dhe pas konferencës ekipi i filmit do të udhëtoj në Prekaz për një vizitë në kompleksin memorial.

Shqipet po kthehen në shtëpi! I mirëpresim. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm