Edhe Spanja zgjedh përfaqësuesin për Eurovision!

By

Maji po afron dhe tashmë është koha ku pothuajse çdo javë prezantohen këngë të reja nga shtetet europiane për garën më të madhe të kontinentit në muzikë.

E para që publikoi këngën pjesëmarrëse ishte Shqipëria, e cila do të reprezentohet nga Arilena Ara me “Shaj”, ndërsa sot klipin zyrtar ka publikuar një tjetër vend.

Fjala është për Spanjën e cila këtë vit përfaqësohet nga artisti Blas Canto me këngën “Universo”. Videoklipi i saj është publikuar sot në YouTube dhe ka filluar të ketë vëmendje që në start./Prive.al

Artikuj të ngjashëm