Edhe një artist i bashkohet Instagram-it për herë të parë

By

Pas Jennifer Aniston edhe Johnny Depp është zyrtarisht në mediat sociale. Aktori 56-vjeçar, i cili po karantohet mes pandemisë koronavirus në Francë, iu bashkua Instagramit gjatë fundjavës.

Ndër postimet e tij të para ishte një video tetë minutëshe, ku u kërkohej njerëzve që të qëndronin kreativ në izolim. Ai gjithashtu falënderoi fansat për “mbështetjen e tyre të palëkundur”, pasi po përballet me dy padi kundër ish-gruas, Amber Heard.

Brenda lidhjes problematike të Johnny Depp me aktoren e famshme

“Kjo është përvoja ime e parë brenda botës së mediave sociale. Unë kurrë nuk kam bërë ndonjë nga këto më parë. Unë nuk mendoj se kam ndier ndonjë arsye të veçantë, deri tani”, filloi ai.

“Tani është koha për të hapur një dialog pasi kërcënimi i këtij armiku të padukshëm tashmë ka shkaktuar tragjedi të pa masë dhe dëme të mëdha në jetën e njerëzve,” vazhdoi ai. “Ndjej se duhet të përpiqemi dhe të ndihmojmë njëri-tjetrin gjatë gjithë këtyre kohërave të errëta”.

Depp shtoi, “Qëndroni të sigurt, rrini mirë dhe qëndroni brenda shtëpive tuaja. Ne duhet të shfrytëzojmë sa më mirë këtë herë duke qenë afër atyre që i duam. … Ne nuk mund dhe nuk duhet të dorëzohemi në mbyllje dhe dorëzim të ajo që ndjehet si monotoni djallëzore e karantinës. Ne duhet ta mbajmë veten kurioz pasi kjo kohë në izolim mund të përdoret për mësim të shkëlqyeshëm dhe të kujtojmë se sot është sot dhe kjo është ajo. Nuk do të ketë më rimbursime të dhëna nesër për humbjen e sotme. E sotmja nuk kthehet.”

 

Artikuj të ngjashëm