Labi për Shpendin në jaht: ‘Futja në Spanjë apo Dubai’

By

 

Nga mbrëmë, media të caktuara online kanë shndërruar në kryetemë një fotografi të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit në një jaht në Mal të Zi pas ndeshjes së futbollit.

Fotografia e Ahmetit që vjen nga subjekti politik Vetëvendosje! e cila me orientimin e majtë thirret në barazi dhe shmangie të luksit ka shkaktuar një debat në rrjete sociale.

Të ndarë në dy taborre, disa po e përkrahin e të tjerë po e kritikojnë të parin e Prishtinës.

Por duket se fotoja në jaht nuk përbën asgjë për t’u diskutuar për Labinot Tahirin i cili me AKR-në synon këtë vit të bëhet homolog i Ahmetit në pjesën e adminstrimit komunal.

Përmes një postimi, Labi i ka dalë në mbrojtje Shpendit duke e konsideruar gjestin si dicka shumë normale, shkruan Prive.al.

Më poshtë postimi i plotë i këngëtarit.

Po ju a menduat, mos me e rrespektua askush Shpendin për faktin që qenka Kryetarë i Prishtinës?
Menduat, se po deshka të rri mbyllur dhe pa asnje shok për ta respektuar?

Haha çfarë qudira prodhon kjo Kosovë!!
Njeri me familje atje, ndersa këtu flasin për Jahtin se ku ka qene ulur!!!

E beri Prishtinë me ujë.
I sjelli Autobusat.
I beri disa parkingje të mira.

Kam qene musafirë në Komunen e Prishtinës kishte bërë rregull si me qenë në Komunên e Berlinit.

Po e shohim me ndryshe Prishtinën.

Kadal, mos kqyrni tash veq me rrezu, se për ta rrezuar e rrezon popullata ose e vazhdon mandatin e tij Popullata.

VOTA!

Thjesht unë flas drejt e jo me bishta. E dim mirë që kurrë ç’far Jahti nuk ka Shpend Ahmeti.

Kryetarë kurr zanin ni nuk ta kam,,,,as në telefon e as ne ndonje takim!

Kurrë dreka e darka me mua e as unê me ty nuk kemi hanger.
Ama, sinqerisht me pengoi shumë ky lloj lajmi!

Kryetarê, shko futja në ndonjë vend si Spanjë apo Dubai se mirë i ke punët.

Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisê

Artikuj të ngjashëm