E tronditur nga situata, këngëtarja shqiptare kujton performancën e saj në Ukrainë

By

Ukraina po përballet me agresionin rus dhe shumë të famshëm dhe njerëz kanë dal kundër forcave pushtuese.

Së fundmi, Arilena Ara ka kundërshtuar Rusinë dhe ka kujtuar performancën dhe mikpritjen që i bëri populli ukrainas kur ajo performoi.

Kjo kishte ndodhur në korrik të vitit 2017, kur fama e Arilenës ishte shtrirë deri në shtetet e Evropës Lindore me hitin e saj “Nëntori”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm