E thotë një këngëtare: “Fatkeqësia më e madhe për një këngëtar është kjo”

By

Teuta Kurti me të drejtë nga publiku është vlerësuar shpesh si njëra nga këngëtaret me vokalin më të bukur.

Jo rrallë herë ajo e ka dëshmuar se është artiste dhe se talenti i saj është i padiskutueshëm. Këngëtarja javën që lamë pas u bë pjesë e rubrikës “Qitja Pikën” në Prive, dhe rrëfeu shumë gjëra interesante.

E ndër deklaratat e saj që na la përshtypje është kur asaj iu desh ta përfundonte këtë fjali:

“Të dish të këndosh dhe…”

“Fatkeqësia më e madhe për një këngëtar është të kesh talent e të mos mund të realizosh këngë sepse nuk i ke mundësitë. Gjithsesi, kjo s’e shuan vlerën tënde si artist”, ka thënë Teuta. /Prive.al

Ndiqeni intervistën e plotë në linkun më poshtë:

Artikuj të ngjashëm