E thotë horoskopi: Kjo është data juaj me fat

By

Dita më me fat e javës e çdo shenje të zodiakut për 19 – 25 dhjetor 2022:

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Dita më me fat: e martë, 20 dhjetor

Ky është fillimi i diçkaje krejtësisht unike në jetën tuaj. Jupiteri, planeti i fatit dhe i bollëkut, kalon në shenjën tuaj për një pjesë të konsiderueshme të vitit të ardhshëm. Jupiteri në Dashi ka të bëjë me marrjen e mundësive të reja, duke lënë të shkuarën të shkojë dhe të kesh një ndjenjë dehëse shprese dhe optimizmi. Kjo është drita juaj jeshile për të kapur të gjitha fillimet e reja për rritje që kalojnë në rrugën tuaj.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Hëna e Re në Bricjap ndriçon pjesën më me fat të jetës suaj, duke ju ndihmuar të ndërtoni themelet për të mbështetur ëndrrat tuaja. Përdoreni këtë energji për të ndërmarrë hapa për të filluar atë që keni menduar ose duke u përpjekur të shfaqni. Edhe hapi më i vogël i sinjalizon universit se jeni gati për bekimet që kërkoni.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Dita më me fat: e martë, 20 dhjetor

Jupiteri, planeti i fatit dhe i zgjerimit, e përqendron energjinë e tij në rrethin tuaj shoqëror këtë javë, ku do të qëndrojë deri në vitin e ri. Me Jupiterin në Dashi, prisni të ndjeni një thirrje për të ecur përpara. Përfitoni nga mundësitë e reja me miqtë ose anëtarët e familjes dhe ndjeni mirënjohje për ata që shfaqen për t’ju mbështetur.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Kjo javë sjell fat, por mund të përfshijë më shumë nga lloji romantik. Neptuni tek Peshqit aktivizon sektorin tuaj të fatit dhe bashkohet me Mërkurin në Bricjap, duke nxjerrë në pah marrëdhënien tuaj romantike. Kjo është një energji e bukur dhe, pas një periudhe më sfiduese në dashuri, është pikërisht ajo që ju nevojitet. Jepini partnerit dhe dashurisë tuaj një shans këtë javë për t’ju kujtuar pse është më e rëndësishmja me kë jeni dhe jo ku jeni.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Java e ardhshme sjell momente të thella shërimi që sjellin mundësi fati në jetën tuaj. Chiron, asteroidi i njohur si shëruesi i plagosur, kthehet direkt në Dash, i cili ndriçon sektorin e fatit të jetës tuaj. Kjo do të thotë që për të qenë në gjendje të shfrytëzoni ato shanse që do të çojnë në bollëk, së pari duhet të shëroni pjesë të vetes që nuk ishin në gjendje ta merrnin atë.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Dita më me fat: e enjte, 22 dhjetor

Urani në Demi sjell fat këtë javë, ashtu si Venusi në Bricjap shton gëzimin e nevojshëm. Në vend që të përqendroheni në atë se ku duhet të shkoni ose çfarë ende nuk duket se është ashtu siç dëshironi, merrni kohë për të shijuar përparimin tuaj. Kur ngadalësoni dhe gjeni gëzim për momentin, ju e tërheqni atë dhe, në këtë rast, fat për të ardhmen.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Hëna e Re në Bricjap aktivizon tema rreth shtëpisë tuaj, familjes dhe marrëdhënieve të përkushtuara këtë javë. Ju po shkoni në një pjesë të jetës suaj që do të sillet rreth romancës dhe shtëpisë tuaj. Kjo mund të sjellë angazhim më të madh, martesë apo edhe një shtëpi të re. Besojini vetes dhe ndjenjave tuaja për të përqafuar plotësisht këtë kapitull në të cilin po hyni.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Dita më me fat: e martë, 20 dhjetor

Jupiteri është një planet me bollëk dhe zgjerim. Ndërsa hyn në sektorin tuaj shëndetësor këtë javë, është koha të kuptoni se fati që kërkoni është brenda jush. Ju mund të ekzaminoni rutinat shëndetësore, mënyrat e të menduarit apo edhe marrëdhëniet me të tjerët. Sa më i shëndetshëm të ndiheni, aq më të mira do të merrni vendime, të cilat, nga ana tjetër, do të reflektojnë në pushimet me fat që merrni.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Dita më me fat: e martë, 20 dhjetor

Jupiteri, planeti juaj sundues, hyn në Dashi këtu, duke ju përcjellë një pjesë masive të vitit të ri. Energjia e Dashit sundon pjesën e jetës suaj që merret me tema gëzimi, vetë-shprehjeje dhe madje edhe fëmijë. Ky kalim mund të çojë në një shtatzëni, por gjithashtu mund t’ju ndihmojë të përqafoni më shumë mrekullinë tuaj fëmijërore për jetën. Jupiteri do të përpiqet t’ju tregojë se jeta bëhet më e madhe dhe më e bukur kur ju shprehni plotësisht ndjenjat dhe ëndrrat tuaja.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Hëna e Re në Bricjap këtë javë në shenjën tuaj të zodiakut është shansi juaj nga universi për të vendosur disa synime të reja për veten tuaj. Përqendrohuni në atë që vërtet dëshironi nga jeta, në atë që besoni dhe çfarë keni nevojë nga të tjerët. Kjo Hënë e Re mund t’ju ndihmojë të vendosni kornizën për rrugën përpara dhe që të përjetoni gjithçka që keni shpresuar se do të sjellë jeta.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Dita më me fat: e premte, 23 dhjetor

Me Saturnin që fillon të mbyllë qëndrimin e tij në shenjën tuaj të zodiakut, ju keni pasur shumë pjesë të fundit të shërimit që klikojnë në vend. Shëruesi i plagosur kthehet drejtpërdrejt në Dashi këtë javë, duke sjellë biseda dhe komunikim të shkëlqyeshëm. Është një gjë të rritesh, por një gjë tjetër është të jesh në gjendje ta ndash atë përvojë me njerëzit më të afërt.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Dita më me fat: e martë, 20 dhjetor

Jupiteri po lë shenjën tuaj për Dashi; megjithatë, është vendosur vetëm për të sjellë edhe bollëk në jetën tuaj. Jupiteri tek Dashi po aktivizon të gjitha aspektet e vlerës, përfshirë financat. Kjo do të jetë një kohë shumë e bollshme financiarisht, si dhe do të jeni në gjendje të dalloni se kush është i dobishëm për ju në këtë kapitull të ri të jetës suaj.

Artikuj të ngjashëm