E thonë yjet: Si do ndryshojë lidhja juaj në 2022-tën?

By

Disa lidhje do të shkojnë përpara, dhe të tjerat do të shkojnë diku tjetër, dhe kjo nuk ndodh sepse e ardhmja tashmë është përcaktuar – kjo sepse ju dhe shenjat e partnerit tuaj mund ose nuk mund të jenë të pajtueshme në vitin e ri në të njëjtën mënyrë si keni qenë në vitin 2022.

Disa lidhje që janë bërë të tensionuara ose të përplasura me pengesa, gjithashtu mund të bëhen më harmonike. Pra, mos kini frikë nga viti i ri, thjesht përgatituni duke mësuar se çfarë prisni.

 Bustle foli me astrologun Kyle Thomas për atë që 2021 ka në dispozicion për ne, në aspektin romantik, dhe ai ishte i shpejtë të thoshte se sipas hulumtimeve të tij, do të ishte një vit i fuqishëm dhe transformues për të gjithë ne. Ja se si secila shenjë do të ndiejë ato vibrime:

Dashi

Në fillim të vitit, Dashi do ta ketë momentin definues për lidhjen e tyre. “Një hënë e plotë e madhe në sektorin tuaj romantik nxjerr në pah nevojat tuaja pasiononte, në shkurt me një zgjedhje të rëndësishme në lidhje me partneritetet që ndodhin në prill. Kini parasysh këtë moment të madh kur ndodh dhe sigurohuni që të jeni të qartë për atë që dëshironi, pasi fjalët tuaja do të merren shumë seriozisht në këtë kohë.

Demi

Demi është gati për misionin e tyre romantik në vitin 2021. Sipas Thomas ata do të “thyejnë zinxhirët e asaj që jeta ju ofroi më parë”, dhe duke u përpjekur të shkojnë pas rrugëve të reja romantike që mbështesin fuqinë tuaj personale të re. Vlen të përmendet se në fund të qershorit, Thomas parashikon “një kohë të fatit kur ju mund të kryqëzonit shtigjet me një ish-partner dhe të rindizni zjarrin e vjetër nëse koha është e duhura”. Pra, përgatitni veten për një zbulim të ri, dhe një shans për tu takuar me dikë nga e kaluara i cili në të vërtetë mund të ketë një hapësirë në të ardhmen, gjithashtu.

Binjakët

“Lidhjet do të jenë në mendjen e të gjithë Binjakëve në vitin 2021 sepse Jupiteri, planeti i mrekullive, do të jetë në sektorin tuaj të intimitetit përgjatë gjithë vitit,” i thotë Thomas Bustle, kështu që nëse jeni në një lidhje, do të jeni duke dhënë shumë energji për të kuptuar nëse ka për qëllim të ecni përpara apo jo. “Ju në fund të fundit mund të lini disa lidhje që e kanë tejkaluar qëllimin e tyre ose t’i lini modelet në ato aktuale në mënyrë që të shëroheni duke ecur përpara,” shton Thomas, duke vazhduar të thotë se “një tjetër ngjarje masive hyjnore ndodh kur eklipset fillojnë në martesën dhe partneritetin tuaj duke shkaktuar një transformim në një lidhje të rëndësishme “. Kështu që një lidhje që ka ngecur në harresë mund të qartësohet.

Gaforrja

Sipas Thomas, gaforrja do ta kuptojë që viti 2022 të jetë një nga vitet më kryesore në lidhjet e tyre për gati një dekadë. “Kjo për shkak se ndodh kapitulli i fundit i eklipsit në shenjën tuaj të zodiakut, si dhe sektori i martesës dhe partneritetit.” Çfarë do të thotë kjo në të vërtetë? Në thelb, e gjithë puna e vështirë që keni vendosur në lidhjet tuaja është gati të shpërblehet. “Shumë gaforre do të gjejnë partnerin e tyre të përsosur, do të fejohen, do të martohen ose do të bëjnë plane të mrekullueshme afatgjata me partnerin e tyre.” Kështu që rri aty, dhe beso që të jesh partner i mirë nuk ka kaluar pa u vënë re.

Luani

Luani do të ketë një vit 2022 të zjarrtë, sipas Thomas, me shumë aventura në dhomë gjumi, por momentet serioze të lidhjes nuk do të vijnë deri në verë, kur “eklipset e fatit në sektorin tuaj të romancës dhe të pjellorisë fillojnë dhe do të bëjnë jehonë gjatë gjithë vitit dhe në vitin 2022. ” Shijoni argëtimin ndërsa keni energji për të, pasi me siguri dëshironi të vendoseni në një jetë dashurie më të parashikueshme përgjatë vitit.

Virgjëresha

Nga të gjitha shenjat e horoskopit, Virgjëresha do të jetë më e lumtur në dashuri përgjatë vitit 2022 sipas Thomas. “Ju keni pritur gjatë që kjo të ndodhë – gati 12 vjet. Për shkak të udhëtimit më të gjatë të Saturnit, planetit të vështirësive dhe përgjegjësisë, në sferën tuaj romantike që nga viti 2017, ju jeni ndier sikur të gjitha lidhjet tuaja kanë qenë shumë të vështira. Shumë virgjëresha edhe ishin gati të hiqnin dorë. Por për shpëtimin tuaj, planeti i mrekullueshëm i mrekullive, Jupiteri, udhëton në këtë zonë për të mbretëruar shpresën tuaj “. Thomas vazhdon të thotë se gjysma e parë e vitit do të jetë e mbushur me ngjarje romantike, dhe pas kësaj gjërat do të ngadalësohen dhe do të keni kohë të uleni vërtet me ndjenjat tuaja dhe të mendoni se kush është me të vërtetë i duhuri për ju, në planin afatgjatë.

Peshorja

Sipas Thomas, gjysma e parë e vitit 2022 do të jetë goxha seksi për Peshoren, por lidhjet dhe zbulimet më thelbësore mund të mos hyjnë në lojë deri në gjysmën e dytë të vitit. Në atë moment, një retrograde do të vendosë një pauzë të detyruar në një lidhje që po eksploroni, dhe deri në kohën kur e bëni atë në tremujorin e tretë të vitit 2022, do të keni pasur përvoja të mjaftueshme me këtë partner për të ditur nëse është për ju apo jo. Në muajin e fundit të vitit 2022 do të keni bërë një zgjedhje me të vërtetë të fuqishme për të cilën do të krenoheni në aspektin romantik.

Akrepi

2022-ta do të jetë emocionuese për Akrepin, për të thënë të paktën. “Për Akrepin e përkushtuar, partneri juaj serioz mund të jetë papritur duke dëshiruar më shumë liri dhe ekscentricitet ose nëse jeni beqar, ju mund të tërhiqeni drejt individëve që kanë një anë revolucionare ose gjeniale ndaj tyre. Mos e luftoni këtë valë – përqafoni shpirtin e tyre të lirë sepse ai në të vërtetë do t’ju ndihmojnë të rriteni në lartësi gjithnjë e më të bukura së bashku, “sugjeron Thomas. Mendoni për këtë vit si një mësim për zemrën tuaj dhe eksploroni atë që ju bën të ndiheni mirë.

Shigjetari

Sipas Thomas, viti 2022 është më pak një vit transformues për shigjetarët, dhe më shumë një vit për të realizuar të gjitha transformimet që keni bërë tashmë. 2022-ta ndryshoi ju dhe nevojat tuaja, dhe në gjysmën e dytë të vitit mund të kuptoni që “po rishikoni lidhjet tuaja plotësisht ose po mendoni të riktheheni së bashku me një person të dashur nga e kaluara juaj. Tema e së kaluarës që kthehet në jetë do të vazhdojë kur Marsi të kthehet në sektorin tuaj të dashurisë në pjesën më të madhe të gjysmës së dytë të vitit “. Nëse nuk keni për qëllim të riktheheni së bashku me ish-in tuaj, do të mësoni një mësim të mirë prej tyre. Ajo që ka punuar për ju vitin e kaluar nuk mund të jetë më e zbatueshme. Është e drejta juaj për të ndryshuar, mos lejoni që dikush t’ju bëjë të ndjeheni keq për rritjen personale.

Bricjapi

Sipas Thomas, 2022-ta, ka të ngjarë të jetë një nga vitet e preferuara të bricjapëve. “Jupiteri, planeti i mrekullive dhe bekimeve, banon në shenjën tuaj të zodiakut dhe do të mbetet me ju përgjatë gjithë këtij viti. Kjo do të thotë që ju jeni shenja më e lumtur e zodiakut në Tokë.” Pra, nëse romanca është ajo që dëshironi, romanca është ajo që do të merrni. Ju jeni gati për të, keni një kokë të qartë dhe jeni të hapur për ta marrë atë. “Jepuni në dashurinë që ka pasion jo vetëm atë lloj që ju mund të kontrolloni,” thotë Thomas. “Përdorni vitin 2022 për të vendosur modelet që dëshironi të zgjasin në 12 vitet tuaja të ardhshme. Drita është rikthyer në jetën tuaj dhe do të vazhdojë të rritet. Ajo është këtu për t’ju bekuar dhe për t’ju sjellë një dashuri kaq të madhe që do ju bëjë të qani nga gëzimi,” thotë Thomas.

Ujori

Thomas i thotë Bustle se Ujori do të punojë me shumë goditje në vitin e ri, dhe jo në mënyrën argëtuese. Ka shumë gjëra që nuk po i shërbejnë më Ujorit, dhe kjo do të ndryshojë. “Kjo mund të jetë një kohë kur po lëshoni modele toksike ose po kërkoni sqarim. Ju gjithashtu do të mendoni se si dëshironi që lidhjet tuaja të lulëzojnë për dekadën e ardhshme që pason nga fillimi në 2022.” Ajo që nuk ka funksionuar për ju do të jetë e vështirë të injorohet në vitin e ri, dhe përderisa mund të çojë në disa momente të tensionuara ose në momente të trishtueshme, në fund të fundit do t’ju çojë drejt një jete dashurie më të lumtur dhe më të shëndetshme.

Peshqit

Nëse keni qenë të mbyllur ndaj një dashurie të madhe apo të thellë, Thomas thotë se kjo do të ndryshojë në vitin 2022. “Universi po thotë se është koha që ju të hapni zemrën tuaj më thellë se kurrë më parë,”i thotë Thomas Bustle. Hapni krahët për çdo sasi të bukurisë që do t’ju ofrojë universi dhe mos u ulni vetëm duke pritur që ajo të shfaqet para syve tuaj. 2022 është një vit kur ju duhet të shkoni pas çmimit. “Pra, bëjeni qëllimin tuaj ta mbani veten të hapur dhe të prekshëm, në mënyrë që të lejoni veten të merrni më të mirat që meritoni.”

 

Artikuj të ngjashëm