E refuzoi vaksinën, futbollisti kosovar infektohet me koronavirus

By

Granit Xhaka ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Xhaka do të mungojë në ndeshjen për FA Cup kundër Nottingham Forest.

Lajmi u bë i ditur nëpërmjet një njoftimi nga vetë klubi.

“Granit Xhaka dhe Folarin Balogun humbasin ndeshjen e sotme pasi rezultuan pozitivë me Covid, ndërsa Emile Smith Rowe dhe Takehiro Tomiyasu mungojnë për shkak të një ije të ngushtë dhe pulpës së djathtë të ngushtë”.

Para disa muajsh futbollisti kosovar kishte refuzuar të merrte vaksinën kundër COVID-19.

Artikuj të ngjashëm