E para që thyen këtë rregull mbretëror, ja çfarë bëri nusja Meghan Markle kësaj here

By

Nusja e famshme, aktorja Meghan Markle, tani dukesha e Suseksit, po vazhdon t’i tundë tranditat mbretërore.

Pas dasmës rojale me Princin Harry, Meghan ka marrë “Pallton Ushtarake”, si dhuratë nga pallati.

Kjo dhuratë speciale, zakonisht i jepet babait të nuses mirëpo për shkak të dramës së vazhdueshme në familjen e Meghan, vendimi është marrë që dhurata t’i jepet nuses direk, duke e thyer kushtu traditën mbretërore.

Po ashtu, emri i familjes së saj nuk është shkruar në dizajnin e palltos, duke thyer edhe një tjetër traditë. Për shembull, palltoja ushtarake e familjes së Kate Middelton, përfshinë mbiemrin Middelton.

“Një Pallto Ushtarake apo Coat of Arms, është krijuar për Dukeshën e Suseksit. Dizajni i palltos, është miratuar nga madhëria e saj Mbretëresha dhe Gjenerali Thomas Ëoodcock”, thuhet në njoftimin e Pallatit Kesington. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm