E papritur, këngëtari i njohur heq dorë nga muzika dhe rrjetet sociale

By

Michael Buble ka folur për tërheqjen nga rrjetet sociale dhe planet e tij për t’u tërhequr edhe nga muzika në intervistën e tij të fundit.

Artisti tha se diagnoza e kancerit të djalit të tij, Noah, gjatë vitit 2016 ndryshoi perspektivën e tij për jetën dhe e bëri atë t’i fshinte rrjetet sociale dhe të tërhiqej nga bota e famshme.

Në një intervistë shumë emocionuese për Daily Mail, ai foli për mënyrën se si sëmundja e djalit të tij ia ndryshoi jetën.

‘Duke kaluar përmes kësaj me Noah, nuk pyesja kush isha, por pyesja për çdo gjë tjetër  si psh. ‘pse jemi këtu’, ‘a është kjo gjithçka’ Sepse nëse gjithçka ekziston, duhet të ketë diçka më të mirë.

Megjithëse vendimi i tij për t’i lënë të gjitha, Michael vazhdon të përdorë mediat sociale në një kapacitet profesional, por nuk ka asgjë nga muzika që nga vitit 2016 – viti i diagnozës së Noah’s.

Ai tha: ‘Kam vendosur që kurrë më nuk do të lexohet emri im në shtyp. Kam vendosur që më nuk do të përdorë rrjetet sociale’.

Michael gjithashtu përshkruan ndikimin shkatërrues që diagnoza e djalit ndaj tij dhe gruas, ua bbëri.

‘Ju vetëm kërkoni të vdisni. Nuk e di si po frymëzohesha. Kuptohet, ai nuk ishte momenti i duhur për të bërë muzikë të re gjatë asaj kohe.

Megjithatë, pesëvjeçari, tani nuk ka kancer dhe këngëtari është kthyer në muzikë, megjithëse me një perspektivë tjetër, transmeton Klan Kosova, përcjellë Klan Kosova.

Ai e përmbylli intervistën duke lënë të kuptohet se albumi i tij i fundit ‘Love’ mund të jetë i fundit.

‘Kjo është intervista ime e fundit. Po tërhiqem. E kam bërë muzikën perfektë dhe tani mund të largohem duke qenë në krye”.

 

Artikuj të ngjashëm