E kalon Ariana Granden dhe Camila Cabellon, Dua Lipa mori këtë çmim mbrëmë në MTV EMA

By

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare Dua Lipa, e ka marrë në shtëpi çmimin si “Artistja më e mirë e muzikës POP” nga MTV Europe Music Awards.

Kjo ceremoni e ndarjes së çmimeve u mbajt të dielën mbrëma me 4 nëntor, në Bilbao të Spanjës.

Star-studded: This year's MTV EMAs is set to take place at the Bilbao Exhibition Centre in Bilbao, Spain on Sunday 4 NovemberBeauty: Dua showed she was gorgeous at every angle with dainty glass earrings

Dua Lipa në garën për artisten më të mirë pop, i kaloi emrat e famshëm si Camila Cabello, Ariana Grande e Shaën Mendes.

Competition: As the music industry's hottest talent gear up for the ceremony, Camila Cabello and Ariana Grande leading the stars with the most nominations with Dua receiving three

Krijeusja e hitit “New Rules”, 23 vjeçarja Dua, po dukej e mahnitshme në një fustan me lule derisa mbrëmë ajo ishte  e nominuar në katër kategori, megjithatë arriti ta marrë vetëm një çmim. /Prive.al

 

https://www.youtube.com/watch?v=vxf3704iB1Q

Artikuj të ngjashëm