E kaloi COVID-19 dy herë, tani aktori i famshëm po kalon edhe linë e majmunit

By

Matt Ford nuk mund të pushojë. Këngëtari dhe aktori amerikan, i cili është infektuar dy herë me COVID-19, ka shpjeguar në rrjetet sociale se po përballet me një sëmundje tjetër, linë e majmunëve.

Ai u infektua më 17 qershor pasi pati kontakt me një mik i cili kishte rezultuar pozitiv dhe ishte atëherë kur ai filloi të dallonte pika të çuditshme në lëkurën e tij.

“Unë kam linë e majmunit aktualisht dhe nuk është shaka. Nëse jeni në Nju Jork dhe mund ta merrni vaksinën, shkoni ta bëni atë,” shkroi ai në Twitter.

“Unë besoj se u ekspozova ndaj tij rreth një javë përpara se të shfaqeshin simptomat. Fillova me vetëm disa goditje, më pas shfaqa simptoma intensive të ngjashme me gripin. Ethe, të dridhura, djersitje, lodhje, etj.

“Më pas ato simptoma u pakësuan dhe më shumë njolla u shfaqën në vende të ndryshme në trupin tim. Unë as që vura re disa në fillim, por ato shpejt u bënë kruarje dhe dhimbje. (Veçanërisht nëse në ose afër ndonjë zone të ndjeshme.) U shfaq A. edhe në fytyrën time.

“Shkova te mjeku im dhe më bënë një shtupë në disa pika. Ato u dërguan në Departamentin e Shëndetit Publik, i cili konfirmoi se rezultova pozitiv. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm