E fundit, Chris Brown po përballet me akuza të rënda

By

Një grua ka paditur këngëtarin R&B Chris Brown për 20 milionë dollarë për drogimin dhe përdhunimin e saj në një jaht të ankoruar në një pronë në Miami në pronësi të P Diddy, ka raportuar Rolling Stone.

Paditësja e paidentifikuar – një koreografe profesioniste, balerinë, modele dhe muzikante që quhet Jane Doe në padi – dhe një mik i paidentifikuar u ftuan në jaht më 30 dhjetor 2021 nga një mik mashkull.

Në padi thuhet se ndërsa burri ishte në telefon me Doe, Brown ia mori atë dhe i tha asaj “ai kishte dëgjuar për muzikën e saj dhe e nxiti atë të shkonte në shtëpinë e Diddy në Star Island sa më shpejt të ishte e mundur”.

Në jaht, pretendon padia, Brown i ofroi Doe një filxhan që përmbante një pije të përzier. Ndërsa ai “i ofroi asaj këshilla për fillimin e një karriere në industrinë e muzikës”, ai dyshohet se e rimbushi filxhanin e saj, pas së cilës ajo u bë “e çorientuar, e paqëndrueshme fizikisht dhe filloi të binte në gjumë”, sipas padisë.

Ajo pretendon se ajo u çua në një dhomë gjumi ku Brown mbylli derën dhe refuzoi ta linte të largohej. Ankesa pretendon se ai e zhveshi dhe e përdhunoi, dhe se pasi ejakuloi brenda saj, ai deklaroi se “kishte mbaruar”. Ai pretendon se Brown i kërkoi Doe të merrte një kontraceptiv urgjent të nesërmen. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm