Dy shqiptare sonte në Eurovizion – ja kush tjetër këndon përpos Jonidës

By

Sonte është një mbrëmje e madhe për muzikën shqipe, ngase në Eurovizionin e këtij viti, do të këndohet shqip.

Jonida Maliqi prezantohet me këngën “Ktheju Tokës”, pasi që dy ditë më parë, ajo e siguroi pjesëmarrjen në finale.

Mirëpo përveç Maliqit, edhe një shqiptare ngjitet në skenën e kësaj mbrëmjeje dhe ajo është Eleni Foureira.

Image result for eleni foureira

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, vitin e kaluar e siguroi vendin e dytë për Qipron ndërsa sonte këndon bashkë me disa ish pjesëmarrës të Eurovizionit të viteve të kaluara.

Për më shumë detaje, ndiqeni kronikën e realizuar nga Artan Telaku!

Artikuj të ngjashëm