Dy artistë të njohur nderohen me mirënjohje nga kryetari i Prishtinës

By

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur sot ikonat e muzikë shqiptare, Merita Halilin dhe Raif Hysenin.

Përmes një njoftimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se u ka dhuruar nga një Mirënjohje, të dy artistëve, njofton Klankosova.tv.

“Kënaqësi e veçantë të prisja ikonat e muzikës qytetare shqiptare, znj. Merita Halili e z. Raif Hyseni. Për të nderuar angazhimin e tyre të vazhdueshëm në promovimin e kulturës e traditës shqiptare, në emër të Kryeqytetit u dhuruam nga një Mirënjohje”, ka shkruar Rama.

Artikuj të ngjashëm