Dy aktorë shqiptarë luajnë rolin e Zlatan Ibrahimovic në filmin “I Am Zlatan”

By

Më 10 shtator 2021, filmi kushtuar kampionit suedez, “Unë jam Zlatan” do të dalë në treg.

Bazuar në autobiografinë “Unë, Ibra” të shkruar me Jakob Beckman dhe David Lagercrantz, “Unë jam Zlatan” u drejtua nga Jens Sjogren, 44 vjecar, një regjisor suedez.

Do të jetë filmi i parë për sulmuesin pas “Becoming Zlatan”, një dokumentar i vitit 2015.

Aktorët që do të interpretojnë suedezin janë dy: i pari është Dominic Bajraktari Andersson, i pranishëm në versionin “i ri” midis 11 dhe 13 vjet.

I dyti është Granit Rushiti. Njëzet vjeç, i lindur në 2000, Rushiti do të luajë Ibrahimoviçin më të vjetër, mes moshës 17 dhe 23 vjeçare. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm