Dukesha e Diamanteve: Zbulohen stolitë në vlera marramendëse të Meghan Markle

By

Para se të takohej me Princin Harry, aktorja Meghane Markle vendoste si stoli xhingërrima modeste. Ndërsa tani, ajo ka një koleksion stolish me diamante që kapin vlerën 1 milion dollarë.

Këtu përfshihet unaza e saj mahnitëse e fejesës që kushton 140,000 funte dhe një byzylyk nga Cartier, që kap vlerën prej 241,000 funtesh.

Ndërsa në mesin e stolive përfshihet edhe kurora që i dha Mbretëresha, e cila vlen plot 450 mijë funte.

Ajo ka edhe një set vathësh që mori si dhuratë para martesës, e të cilët vlejnë 60 mijë funte. Tani ajo ka marrë epitetin si Dukesha e Diamanteve.

Unaza e fejesës me diamantet e Princeshës Diana – Vlera 140 mijë funte

Personally designed by Harry and made by royal jeweller Cleave and Company, the Duchess’s engagement sparkler is by far the most magnificent in her collection

Byrzylyku nga Cartier në vlerë prej 241 mijë funtesh

Against the splendour of her Givenchy gown, her Reflection de Cartier bracelet almost went unnoticed on Meghan's big day

Kurora e famshme e Mbretëreshës

Meghan chose this spectacular piece, made for Queen Mary (the Queen’s grandmother) in 1932, for her big day

Artikuj të ngjashëm