Duhet patjetër ta lexoni sot horoskopin tuaj të dashurisë!

By

Horoskopi i sotëm i dashurisë për datën 31 Mars 2023, tërheq vëmendjen për anën e pakëndshme të dashurisë kur ajo shkon mirë, por befas godet turbulenca dhe jemi në terren shkëmbor. Venusi dhe Urani do të përplasen me kokë të premten dhe kjo shkakton një dhimbje koke të madhe kozmike për disa shenja të zodiakut në astrologji. Disa prej nesh mund t’i shohin vështirësitë tona si mundësi për t’u afruar më shumë. Por, për disa shenja të horoskopit, marrëdhëniet e të cilave janë të brishta, sot mund të krijojnë një thyerje në themel që nuk mund të korrigjohet. Si do të ndikojë parashikimi i astrologjisë së së premtes në shenjën tuaj të horoskopit? Lexoni për të zbuluar.

Dashi

Pak paqëndrueshmëri mund të mos ndihet mirë kur po përpiqeni të ndërtoni një marrëdhënie intime; megjithatë, një ndryshim i vogël mund t’ju ndihmojë të shihni vlerën në partneritetin tuaj dhe se si investimi i më shumë kohë dhe përpjekje mund t’i bëjë gjërat të bëhen më të forta.

Demi

Sot, megjithë natyrën tuaj të sigurt, një pasiguri e vogël mund të fillojë ende, duke ju bërë të pyesni veten më shumë se zakonisht. Edhe pse është e papërshtatshme, ndryshimi në emocionet tuaja ju inkurajon t’i besoni vetes dhe të shihni vlerën tuaj edhe nëse ndiheni të pavlefshëm nga dikush tjetër.

Binjakët

Mund të mësoni diçka nga e kaluara. Ju prireni të përqendroheni te e ardhmja, por rihapja e një ‘kavanozi të vjetër me krimba’ mund t’ju ndihmojë të zbuloni se ku gjërat në marrëdhënien tuaj shkuan jashtë rrjedhës sot. Ju mund të mos dini menjëherë se si të rregulloni një problem në marrëdhënie, por mund të filloni të lidhni pikat për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë situatën.

Gaforrja

Dikush mund të shfaqë shenja xhelozie. Kur jeni në një lidhje të re, shoku juaj më i mirë mund të ndihet paksa i zhvendosur. Nuk mund të jesh gjithmonë aty për ta si dikur, dhe kjo mund të krijojë një ndjenjë humbjeje. Ju mund të dëshironi të qetësoni gjërat, por përpiquni të mos bëni premtime boshe që nuk mund t’i mbani.

Luani

T’i kushtosh kohën tënde dikujt ose një kauze për të cilën ndihesh i pasionuar është mirësi, por sigurohuni që mund të jepni atë që ofroni. Ju mund të kapeni në këtë moment, kështu që në vend që të thoni se mund të bëni diçka me siguri, kërkoni të kontrolloni kalendarin tuaj dhe më pas konfirmoni.

Virgjëresha

Besimi rikthehet në dashuri. Një ish më në fund sheh dritën e ditës dhe pavarësisht zotimit të tyre se nuk do t’ju kontaktojnë më, heshtja mund të prishet. Ju mund të merrni një mesazh me tekst ose telefonatë me një falje duke kërkuar falje dhe ata madje mund të duan të fillojnë nga e para.

Peshorja

Ju nuk mund të ktheheni në të kaluarën dhe të rindezni atë që keni ndarë dikur. Dita e sotme mund t’ju premtojë një shans për të bërë diçka që nuk e kishit provuar më parë për të rindërtuar një jetë që keni pasur dikur së bashku. Mund të kthehesh dhe të flasësh për kujtimet, por ajo që është më e ëmbël është të marrësh pjesët tani dhe të fillosh aty ku je.

Akrepi

Dashuria mund t’ju befasojë. Harku i Cupid-it të jep një goditje të sigurt në zemrën tënde dhe ty të tërhiqet nga këmbët dikush që as nuk e dinit se mund të ekzistonte. Sot zemra juaj mëson të dashurojë përsëri dhe ndihet shumë mirë.

Shigjetari

Puna dhe përpjekja për të pasur një marrëdhënie ndihen të vlefshme. Mund të mos e kishit menduar se do të rishikonit propozimin e dikujt për të dalë me ju, por për momentin, përpjekjet e tyre duken të denja për vëmendjen dhe dashurinë tuaj. Pra, ju mund të jeni gati për të shkuar për të.

Bricjapi

Ndihesh mirë të jesh romantik dhe mund të zbulosh se të pëlqen shumë kur dikush të tregon vëmendje. Me gjithë betimin tuaj për të mbetur beqar përgjithmonë, një pjesë prej jush e konsideron një përvojë të ëmbël për t’u bërë qendra e botës së një personi.

Ujori

Sot, ju po i shihni gjërat në një dritë të re. Ideja për t’u bërë prind ju tërheq. Ju mund të binden të keni një fëmijë në fund të fundit ose të bëheni model në jetën e një fëmije që nuk është juaji.

Peshqit

Jeni gati të hapeni dhe të flisni për ndjenjat tuaja. Jeni mendjemprehtë dhe të lidhur me emocionet tuaja në një mënyrë që nuk e kishit pasur për disa kohë. Ndjenjat e të qenit i mpirë nuk janë më dhe shpirti juaj është shëruar thellë.

Artikuj të ngjashëm