Dua Lipa thotë se inspirimi i saj më i madh i stilit janë këto dy të famshme

By

Si një këngëtare e vlerësuar me çmime, shkrimtare këngësh dhe nganjëherë sirenë Barbie, Dua Lipa ka qenë udhëheqëse e tendencave të bukurisë me astarin e saj me krahë dhe mane të kuqe me shkëlqim. Tani fansat mund të blejnë look-un e saj, me yllin anglez-shqiptar që sapo është shpallur si ambasadorja globale e grimit e Yves Saint Laurent Beauty.

Duke përfaqësuar tashmë markën franceze si fytyra e koleksionit të saj të aromave Libre, roli i ri i Lipës e sheh atë në fushatën e saj të parë të grimit për YSL Beauty. Duke lançuar koleksionin e buzëve Loveshine, fushata e sapopublikuar e xhiruar në Marok, një shtëpi e preferuar dhe vend frymëzimi për Saint Laurent. “Dua Lipa sjell një energji elektrizuese në markën tonë, duke frymëzuar gratë që jo vetëm të veshin grim, por të bëjnë një deklaratë se kush janë dhe çfarë përfaqësojnë,” thotë Stephan Bezy, Menaxher i Përgjithshëm Ndërkombëtar i YSL Beauty “Ndikimi i saj është një festë. të individualitetit, një deklaratë fuqizimi, duke inkurajuar të gjithë që të përqafojnë bukurinë e tyre unike me besim.”

Në një intervistë ajo zbuloi se vitet e 90-ta janë inspirimi i saj më i madh i stilit.

“Mendoj se shumë nga frymëzimet e mia të bukurisë janë të gjitha nga vitet nëntëdhjetë. Më pëlqen lëkura me të vërtetë me shkëlqim dhe me vesë. Duket sikur nuk ka grim, si pas orëve dhe pak të çrregullt pas një nate kërcimi. Kate Moss është padyshim një nga muzat e mia të bukurisë dhe gjithashtu Kristen McMenamy. Ka thjesht një pa mundim të vërtetë në stilin e tyre të bukurisë”, tha ajo. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm