Dua Lipa: Të dua Kosovë

By

Ylli botëror në ngjitje, Dua Lipa, ka uruar Kosovën me rastin e përvjetorit të tetë të Pavarësisë.

Ajo përmes një postimi në Instagram ka shkruar: Urime dita e Pavarësisë Kosovë. Të dua.

Ndryshe, Dua e lindur në Londër të Britanisë së Madhe një pjesë të fëmijërisë e ka kaluar në Kosovë përpara kthimit të sërishëm me qëllim e qartë për të ndjekur ëndrrat.

Ajo konsiderohet si një prej yjeve premtues që suksesin e kanë pothuajse të garantuar në të ardhmen.

2016-ta do jetë vit shpërthyes për Duan dhe ne mezi presim të shohim teksa kap majat. /Prive.al/

dua

 

Artikuj të ngjashëm