Dua Lipa tani edhe stiliste për kompaninë e famshme të veshjeve

By

Një karakter dhe fizik i veçantë si ai i Dua Lipës, është e vështirë të kalohet pa u vërejtur. Këtë e dëshmojnë edhe kompanitë më në emër të cilët kanë kërkuar Duan për bashkëpunim, e të cilat nuk janë aspak të pakta!

Në 2018-tën Jaguar e bëri publik bashkëpunimin me Duan, që kjo e fundit të ndihmonte në përforcimin e brendit në gjithë Evropën. Po këtë vit artistja bashkëpunoi edhe me brendin luksoz /Nyden, për të cilën Dua do stilonte një linjë veshjesh që target kanë rininë e mileniumit.  Në janar të vitit 2018, brendi i famshem sportiv Adidas emëroi Duan si ambasadore të re. E së fundmi Dua u bë fytyra e re e njërit nga brendet më luksoze në botë YSL.

Ky vit i suksesshëm padyshim ishte indikator i një karriere të re të Duas krahas krahas karrierës muzikore.

Artistja sapo e bëri të ditur bashkëpunimin e saj të ri me brendin e ri të veshjeve Pepe Jeans, me të cilën do të dizajnojë linjën e saj të re.

“Më në fund mun t’ju tregoj…që po bashkëpunoj me PepeJeans, për të krijuar koleksionin Dua Lipa x Pepe Jeans për të gjithë ju! Kam dashur të mësoj për dizajnin si një mënyrë tjetër për të shprehur veten sepse gjithnjë jam duke imagjinuar rrobat që dua të vesh, e që tash po e konkretizoj! Jam inspiruar nga vitet e 90ta në Londër, duke shtuar edhe influencat momentale, për të krijuar rroba që janë moderne, të përshtatshme dhe të përballueshme – diçka që më përfaqëson mua dhe dëgjuesit e artit tim. Këtë koleksion e dizajnova me juve në mendje.” – shkroi Dua Lipa në postimin e saj në Instagram. /Prive.al

View this post on Instagram

I can finally tell you…that I've collaborated with @pepejeans to create the Dua Lipa x Pepe Jeans collection for you! I've wanted to learn about designing as another way to express myself because i’m always imagining the clothes I want to wear and now im putting it into action!! I took inspiration from growing up in 90's and 00's in London, added to current influences, to help create clothes that are modern, wearable and affordable- something that represents me and my listeners the most. I made this collection with you all in mind. I wanted my first ever collection to be about discovering core shapes, styles and fabrics, to establish the direction and mood with a few flourishes! Here's a sneak preview of one of my favourite dresses from the collection. Follow @pepejeans for updates and info about my journey to realise this dream!!!! I'm beyond excited! Official launch 3rd September #DUAFORPEPE #ad ❤️❤️❤️

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

 

Artikuj të ngjashëm