Dua Lipa sapo rrëzoi Ed Sheeran nga froni!

By

Dua Lipa la pas emrat më prominentë të muzikës, sepse ajo është shpallur si artistja më e dëgjuar në Britani të Madhe për vitin 2020.

Kështu, ajo rrëzoi nga froni Ed Sheeran i cili ka mbajtur këtë pozitë që nga viti 2017.

Suksesi i këngëtares erdhi nga publikimi i albumit “Future Nostalgia” dhe dy këngët e saj “Physical” dhe “Don’t Start Now”, janë ndër 10 këngët më të famshme në MB.

Shifrat u përpiluan nga kompania e licencimit të muzikës PPL, e cila monitoron muzikën e luajtur në TV dhe radio dhe në pub-e dhe klube. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm