Dua Lipa proteston kundër Kryeministrit britanik!

By

Dua Lipa nuk është vetëm një këngëtare e suksesshme dhe shumë e talentuar por jep dhe
opinionet e saj lidhur me politikën.

Kujtojmë se vetëm një vit më parë, këngëtarja shqiptare foli për
CNN rreth Brexit duke thënë se fakti që ishte nga Kosova, ka ndikuar në vlerësimin e saj për BEnë duke qenë kundër daljes së Britanisë nga unioni.

Dua Lipa vazhdon të mendojë njëjtë dhe kësaj here ajo ka dalë kundër kryeministrit britanik, Boris
Johnson.

Ajo la postuar në Instastory një foto nga protesta ku Boriz “demonizohet” si njeriu që po varros
demokracinë në Britani.

Artikuj të ngjashëm