Dua Lipa: “Prapavija ime prej një imigranti më bën që të luftoj më tepër”

By

Ajo beson se gratë duhet të punojnë më shumë për sukses. Dua Lipa ka thënë se rrënjët e saj dhe historia e imigrimit e bëjnë atë të dëshirojë të luftojë për drejtësi.

Ylli pop është krenare për trashëgiminë e saj familjare në Kosovë dhe ndihet krenare që zëri i saj mund të dëgjohet.

Lipa beson se kjo luftë shtrihet në botën e argëtimit, ku gratë detyrohen të punojnë më shumë për miratimin që u jepet më lehtë burrave.

Related image

Këngëtarja fituese e çmimeve Brit dhe Grammy foli për British Vogue për instinktin e saj për drejtësi.

Ajo tha: “Unë vij nga një familje emigruese dhe nga një familje që më kanë thënë gjithmonë të kujtoj rrënjët e mia dhe të krenohem për këtë. Me gjithçka që po ndodh në botë, mua më vjen shumë natyrshëm të ngrihem dhe të flas për padrejtësitë.”

Lipa ka arritur një karrierë të suksesshme për veten e saj në botën e popit, duke bashkëpunuar me pëlqimet e Sean Paul dhe Calvin Harris, dhe duke u nderuar me çmime të shumta për punën e saj.

Ylli beson se statusi i saj si një grua e ka bërë atë që të përpiqet më shumë për të arritur brohoritjen që tani gëzon.

Ajo tha: “Si grua ju kritikoheni në nivele kaq të ndryshme. Ndjehem nëse një burrë do të bënte atë që unë bëj në skenë, ata do të merrnin vlerësime të larta. Si gra, ne duhet të punojmë pak më shumë, dhe kjo nuk është diçka nga e cila unë kam ndrojtje. Gjithmonë jam e gatshme që t’ua dëshmoj njerëzve. “

Image result for dua lipa

 

Artikuj të ngjashëm