Dua Lipa përdor një gjë shumë të pazakontë rutinën e saj të kujdesit ndaj lëkurës

By

Dua Lipa përdor një furçë dhëmbësh për më shumë sesa thjesht dhëmbët e saj. Përkushtimi i saj ndaj higjienës dentare u shpërblye kur ripërdori një furçë rezervë në rutinën e saj të bukurisë.

Ylli i popit i tha Allure se përdor rregullisht furçën e dhëmbëve për të eksfoluar buzët e saj dhe gjithashtu mban disa pajisje shtesë në dorë për t’u përdorur si furça për grimin e syve.

“Në shtëpi [në Londër], e zbulova pasi nuk kisha shumë mundësi për grim dhe sajohesha me ato pak që kisha. Tani, unë ende e përdor atë,” tha Lipa për Allure.

Ajo sqaroi se nuk përdor të njëjtën furçë dhëmbësh për të gjitha nevojat e saj të bukurisë, por “herë pas here” përdor një të veçantë për të mbushur vetullat e saj të trasha me rimel të errët. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm